A nyugati országokkal ellentétben Magyarországon jobban szeretünk a sajátunkban lakni, ezért sokszor komoly adósságokba veri magát a család. Sokan azonban még így sem engedhetik meg maguknak a sajátot, így albérletben laknak. Jó albérletet találni azonban nehéz.
Gyakran a körülmények nem elég jók, vagy túl messze van a munkahelytől, iskolától. A jelenlegi ingatlanbuborékban azonban az is sokszor előfordul, hogy eladják a fejünk fölül az albérletet. Így aztán újra pakolunk és költözünk, remélve, hogy jobb lesz.
Újra úton
Az új hely azonban újabb költözést jelent. Újra dobozolunk, cipekedünk és hurcolkodunk, ami vagy nagyon fáradságos, vagy nagyon költséges. Ha nincsenek barátok, családtagok, akik segítenek, szinte lehetetlen egyedül költözködni – főleg ha rövid határidővel kell mennünk.
Ha már a saját bútorainkat is visszük, még nehezebb a helyzet. A bútorszállítás nem oldható meg teherautó vagy tehertaxi nélkül, komoly rakodást igényel, így a költözés összege is gyorsan fel tud szaladni.
Költöztetés árak és kérdések
A költöztetés árak kontrollálhatók, de néhány alap kérdéssel tisztában kell lennünk. A szolgáltatás összetétele és milyensége, és ezzel az ára is igen széles skálán mozog. Az sem mindegy, hogy melyik cég a szolgáltató, hiszen cégenként is változik a költöztetés ára. Vannak azonban fontos kérdések, amikkel jól be tudjuk határolni a lakossági költöztetés árakat, ezekhez íme néhány fontos tipp:
- Mindenképpen kérjünk előzetes árajánlatot!
A profi költöztetők minden esetben kijönnek felmérni, hogy mennyi a mozgatni való holmi, milyen és hány jármű kell hozzá, hány emberrel tudják megoldani a költözést és ez alapján egy egészen pontos árajánlatot adnak, aminél többet nem kérhetnek. Érdemes inkább a profikkal dolgoztatni, mert a végén nem ér meglepetés.
Sok szolgáltató vonzó óradíjat hirdet meg, de ez a végén azzal jár, hogy kevesebb emberrel dolgoznak hosszabb ideig, így a költözés elhúzódik és sokba is kerül.
- A csomagolás árát nem mindig érdemes megspórolni.
Gondoljuk át, hogy van-e profi csomagolást igénylő, értékesebb tárgyunk, aminek drágább egy esetleges sérülése költözés közben, mint a biztonságos mozgatást lehetővé tevő profi dobozolás.
- Ellenőrizzük a rejtett költségeket!
Vannak tételek, amiket nem hirdet, de felszámol egyik-másik költöztető. Ilyen lehet a kiszállási díj, vagy éppen az emelet díj, ami alaposan meg tudja dobni a költségeket. Ha messzebbre költözünk, fontos tájékozódni a kilométerdíjakkal kapcsolatban is.
+1: Mindig több helyről kérjünk árajánlatot és tájékozottan döntsünk.