A döntős együttesek festői környezetben, nagyjából 50 méterre a víztől, a Zenepavilon szabadtéri színpadán zenélhetnek. A tét nem kicsi: fellépést lehet nyerni a Fábry Show-ba a Duna TV-n, és a Bagossy Brothers Company előtt, illetve lemezfelvételt a Digital Pro stúdióban. A szerencsések bekerülhetnek a Petőfi Rádióba és a Petőfi TV-be.
A tehetségkutatón közel 30 nyereményt adnak át a szervezők, a díjak között szerepel továbbá koncert a 2024-es KeszthelyFeszten. A könnyűzenei versenyen megválasztják a legjobb férfi és női énekest, a legjobb zenészt és a legjobb dalszövegírót, akik mind értékes Audio-Technica nyereményekkel gazdagodnak. A MoodMedia háttérzene-szolgáltató jóvoltából az egyik döntős együttes egy dala bekerül nagyjából 500 helyre, köztük telekommunikációs cég üzleteibe, gyorséttermekbe, bútoráruházakba, hipermarketekbe és állateledel boltokba. A kiválasztott szerzemények minimum egy éven át napi rendszerességgel hangzanak el az üzletekben.
A Petőfi Rádió különdíjat oszt ki, amellyel a feltörekvő előadó vagy zenekar országos ismertséghez juthat. A rádió zenei szerkesztősége kiválaszt a négy Fülesbagoly Tehetségkutató döntősei közül egy dalt, előadóit bemutatja, és a szerzeményt rotációban játssza. A győztesnek lehetősége lesz stúdiókoncertet adni a Petőfi LIVE! sorozat keretein belül, és a Petőfi TV Akusztik című produkciójába szintén fellépési lehetőséget lehet nyerni.
A győztes részt vehet az Öröm a Zene Tehetségkutató nagydöntőjében, ahol a fődíj 2,5 millió forint.
A versenyre a fulesbagolyalapitvany.hu/tehetsegkutato oldalon lehet jelentkezni. A beküldött hangfelvételek alapján megtörténik az előzsűrizés, majd a döntőbe a legjobb tíz produkciót hívják be a szervezők, ahol 15-15 perces minikoncertekkel mutatkoznak be a zsűrinek. Az ítészek között olyan elismert zenei szakemberek ülnek, mint Andásik Remo, a Hangszeresek Szövetségének főtitkára, F. Tóth Benedek kulturális újságíró, az Index főszerkesztő-helyettese, valamint Warnusz Zsuzsa Artisjus-díjas zenepedagógus, zenész.
A Fülesbagoly Tehetségkutató az Öröm a Zene rendszerében jött létre, az MVM, a Hangfoglaló Program és Keszthely Város Önkormányzata támogatásával, 31 zenei szervezet, illetve szereplő partnerségében, a Fülesbagoly Alapítvány szervezésében.
Keszthelyre tömegközlekedéssel is eljuthatsz! Nézd meg menetrendi keresőnket!