Budapest, Győr, Kecskemét, Miskolc, Pápa, Pécs és Szeged után Keszthelyen andaloghattak a zenerajongók, hiszen a séta szervezőinek célja megismertetni a helyi közösséggel azokat a nagy muzsikusokat, zeneszerzőket, akikre nem csupán ők, hanem a dédunokák is emlékezni fognak.
Ez a séta három dolog miatt volt különleges: az első, hogy Keszthelyen soha nem volt még ilyen jellegű városséta, a második a kísérőzene, hiszen Fülep Márk fuvolaművész is pont ezen a héten tartotta Keszthelyen zenei táborát és növendékei színesítették a délelőttöt. Harmadrészt más sétán csak kívülről tekintették meg az érdeklődők a szóban forgó helyeket, s ez alkalommal a Festetics-kastély könyvtárába is bebocsáttatást nyert a közönség.
– A Helikoni Múzeumnak két értékes kotta is a birtokában van, ezek tükrében Rossecki Györgyre és Anton Stadler-re emlékezünk – mondja Bősze Ádám, a séta vezetője.
A rekkenő hőség senkit nem riasztott el a városi bandukolástól, az egyes megállókban pedig a muzsika szolgált frissítőül. A közönség bármit kérdezhetett nem volt tabu vagy titok, Ádám pedig válaszolt. A séta Goldmark-háztól indult a Sétálóutcán át a Festetics-kastélyig, majd ugyanezen az útvonalon vissza a város Fő teréig, ahol is a Szentháromság-szobor tornyosul – itt szó esett Szent Kristóf legendájáról. Innen a Kacsóh Pongrác utcába vezetett az útvonal, megemlékezvén arról, hogy a zeneszerző itt írta a János vitézt. Bartók és Kodály szelleme is felelevenítésre került. Keszthely város egyik éke a Zenepavilon, s adta is magát a helyszín, hogy a parkzenék kultúrájáról szó essék – fuvolazenével társítva pedig telitalálat fülnek és szívnek egyaránt.
Nagy zenészek, nagy szerelmek – ismét
– Szeptember 17-én a Nagy zenészek, nagy szerelmek Puccini epizóddal jövök majd Keszthelyre, ismét a Balaton Színházba, s remélem, hogy legalább akkora sikere lesz az előadásnak, mint tavasszal a Mozartnak volt – tett említést az őszi terveiről Ádám. – A sorozatban a zenetörténet legismertebb zeneszerzői és az ő szerelmi életük kerül nagyító alá. Illetve nem is: a legvonzóbb nők és férfiak, akikbe a legnagyobb zeneszerzők lettek szerelmesek.
Puccini – lehetne ez akár a főszereplő neve is, de most csupán vezetéknév, hiszen az általa legvonzóbbnak tartott hölgyeken keresztül mutatja be Bősze Ádám a zenerajongók által oly kedvelt komponista néha egyáltalán nem vonzó tulajdonságait.
A Balatonra tömegközlekedéssel is eljuthatsz! Nézd meg menetrendi keresőnket!
:
Borítókép: Mészáros Annarózsa/likeBalaton.hu