Augusztus 20-án este a balatonfüredi Kékszalag Port, valamint a Füred Kemping között horgonyozta le Aracuaria nevű 15 lábas vitorlását Tóth Ákos. Másnap kora délután azonban sehol sem találta a hajót, ezért segítséget kért a Facebookon.
Már a déli part felé vette az irányt a vitorlás
– A lehorgonyzás utáni este már rossz érzésem volt, hiszen nagy volt a szél a Balatonnál. Az igazság az, hogy nem vagyok még elég jártas – mondta a likeBalaton.hu-nak a budapesti hajótulajdonos. – Az Aracuariát tavaly télen vettem, és csak most, augusztusban nyílt lehetőségem vitorlázni vele. Amikor láttam, hogy eltűnt, hívtam az illetékes szerveket, végül a Kékszalag Port kikötőmestere szólt, hogy megvan a hajó.
A Tihanyi-félsziget csücskétől vontatta vissza a vízirendészet. Már a déli partok felé vette volna az irányt. Nagy szerencse, hogy nem keletkezett benne kár, nem verődött neki a partnak.
A rendőrök azt mesélték, hogy egy órán keresztül húzták vissza a nagy hullámokban – mesélte Tóth Ákos.
Mint mondta, figyelmeztetésként egy enyhe bírsággal megúszta a dolgot, a rendőröknek pedig nagyon megköszönte, amit tettek. Most be kell szereznie egy megfelelő horgonyt, és a kétméteres fektetőlánc sem bizonyult jó megoldásnak. Amint az időjárás megengedi, szeretné a hajót mihamarabb újra vízre tenni.
Keresne egy nyugodtabb helyet a hajójának
– A kikötőkben nagyon drága a kikötés, napi 20 ezer forintba kerül a hajóknak egy vendégéjszaka. Ezért inkább maradok a horgonyzásnál. Keresek egy nyugodtabb helyet. Csak rövidtávra, pár napra tervezem a hajó vízen tartását, aztán kisólyázom. Egy ilyen kicsi hajóval egyébként 1,2 millió forint az éves kikötői díj, ami nagyon drága lenne.
Arra várom a választ, és keresem a lehetőséget, hogy a vitorláskikötőkön kívül hol lehetne biztonságosan vesztegelni, vagy kikötni a Balatonon
– fűzte hozzá Tóth Ákos, aki úgy tudja, hogy a szabályok betartása mellett bárhol lehet vesztegelni és horgonyozni a magyar tengeren.
Nyitókép: Tóth Ákos