* A szőlőben található gyümölcs- és csersavak megtisztítják a gyomrot, és fokozzák a vese, valamint a máj működését. Hatásukra a salakanyagok gyorsabban kiürülnek, helyreáll a sav-bázis háztartás, az immunrendszer megerősödik, ráadásul karcsúsodni is fog. Néhány embernél azonban épp ez a tisztító hatás puffadást okoz, ők fokozatosan emeljék az adagot.
* Vas, réz és folsav tartalma elősegíti a vörösvértestek termelődését. A kálcium és a mangán erősíti a csontokat, a C-vitamin és a cink az immunrendszert teszi rendbe, míg a magnézium és a B-vitamin az idegekre vannak jó hatással. Migréneseknek különösen ajánlott a fogyasztása. Az A-vitamin széppé varázsolja a bőrt, a kálium a vese működését szabályozza, így a szervezetben feleslegesen felhalmozott víz kiürül.
* A bőrfiatalításért felelős polifenolok főként a kék szőlő héjában és magjában találhatóak. (Ha apró afták jelennek meg a szájában, akkor a magokat inkább ne rágj szét a továbbiakban.) A resveratrol rugalmasan tartja a véredényeket, csökkenti a káros LDL-koleszterin szintjét ugyanakkor emeli a jótékony HDL-koleszterinét. A benne lévő quercetin és catechin lassítják a sejtek öregedését. Az epicatechin csökkenti a rák kialakulásának kockázatát, a flavonidok pedig fokozzák a kollagén-termelődést, így lassítja a bőr öregedését. Bőrtisztító és ránccsökkentő hatása bizonyított!
* Minél sötétebb a szőlő, annál erősebb a gyógyító hatása. Diétához bármelyik fajta jó, de ha látványos eredményt akarunk elérni, lehetőleg ne a legédesebbet válasszuk.
* Tüdőgyulladás, szénanátha idején egyeztessen orvosával, mielőtt szőlőt fogyasztana.
Pakolás a piacról
Turmixoljuk le fel a szőlőszemeket, keverjünk hozzá kevés hidratálót és az ebből kapott masszát kenjük szét az arcon, a dekoltázson és a nyakon, majd takarjuk le kendővel a kérdéses felületeket tíz percen át. Langyos vízzel távolítsuk el. A pakolás után szőlőmagolajat is kenhetünk bőrünkre.
Illusztráció: freepik