Maga a liget is megér egy misét, hiszen a szellősen álló koros mocsári ciprusok és öreg platánok között sétálni magában is nagyszerű élmény. A park kialakítását Véghely Dezső alispán kezdeményezte. A park fásítása az 1890-1896 közötti időszakban kezdődött. A rendezetlen parti sávban nem volt épített partfal, csupán nádas, bár a fürdőház és a gőzhajó kikötő már működött itt. 1902-ben rendezték a partot, kivágták a nádast és feltöltötték a területet. Megépítették az új mólót és a zenepavilont, és ekkor kerültek a parkba az első szobrok is. Petőfi, Kossuth és Rákóczi szobrai.
A kézfogás szoborpark egy ingyenesen látogatható szabadtéri kiállítás, ahol rengeteg stílussal, anyaggal, formával, mondanivalóval lehet találkozni. Remek program akár 2-3 órát is el lehet andalogni a szobrokat bámulva, melyeket ajándékként vagy ideiglenes kiállításra adtak a művészek a városnak.
Sajnos a szobrok közelében túl sok információt a projektről nem találni, és a park honlapján is volna mit dolgozni. Az biztos, hogy 2017-2018-ban Lengyelország a szoborpark vendége.
Íme néhány kép kedvcsinálónak:
Szabó Hunor fosszília című alkotásának viszont szívesen keresnék helyet a lakásomban is.
Szerintem az egyik legszebb alkotás Fáskerti István ivókútja:
Ha még nézegetne szobrokat a galériában megteheti.
Képek és szöveg: Sági Ági