A Balaton-felvidék természeti kincsekben gazdag táj, amely mindig tud újat mutatni – mondta Zóka Gyula. Az album képanyaga újszerűen mutatja be a Balaton-felvidék történetét, természeti szépségét, geológiai képződményeit, kulturális emlékeit, néprajzát és a tájhoz kapcsolódó legendákat.
A Keszthelyi-fennsíkon, a Tapolcai- és a Káli-medencében, a Tihanyi-félszigeten és Balatonkenesén készült képek felidézik a legendákat és dokumentálják a történelmi eseményeket. Az albumban egyebek mellett a tihanyi apátság 1055-ben kiadott alapító leveléről készült fotó is látható. Felvétel készült a Veszprém-völgyi apácák monostoráról.
A Balaton-felvidékhez számos népmese, legenda kapcsolódik: a színes album lapjain megjelenik a Kisfaludy-ház felett található badacsonyi rózsakő képe, amely a helyi legenda szerint a varázserővel bír. Népmesei magyarázata van a balatonudvari temető 18-19. századból származó szív alakú, népi barokk stílusú mészkő sírköveinek is. Az ország egyetlen halászkápolnája – a vonyarcvashegyi Szent Mihály-kápolna – a 40 halász történetét őrzi.
Zóka Gyula megörökítette fotóin a tájegység jellegzetes növény- és állatvilágát, a természeti képződményeket, a barlangokat, a Gyenesdiás közelében készült képen például a Vadlán-lik látható.
A falvakról készült fotók nagy része légi felvétel, emellett a dombtetőről, kilátó tetejéről készült képek nyújtanak panorámát a felvidékről. Az albumban megtalálhatók a Szent György-hegy híres építményei, a Tarányi présház és a Lengyel-kápolna.
A Balaton-felvidék bányáiról több fotó is készült: Sümeg határában az őskori tűzkőbányáról, a mogyorósdombi kovakőbányáról, a Hegyestű bazaltbányáról, amely jelenleg geológiai bemutatóhely, a badacsonytördemici elhagyott bányáról, ahol a bányászok tiszteletére emlékművet állítottak.
A Balaton-felvidék című képes album ismertetőszövegét Matyovszky Márta írta, a kötet szerkesztője Nádori Attila. A gazdag képanyagot tartalmazó, reprezentatív kötet a Kossuth Kiadó gondozásában magyar és angol nyelven jelent meg.