Gordonka, hegedű, brácsa a Helikonban
Helyszín Keszthely, Kastély utca 1
Időpont
Rohmann Ditta gordonkaművész, Oláh Vilmos hegedűművész és Szűcs Máté brácsaművész (Németország) koncertje a Helikon Kastélymúzeum, Tükörtermében.

Oláh Vilmos határozott és bátor játékát olyan együttesek koncertmesteri pozíciójában alapozta meg, mint az Operaház együttese, a Dohnányi és a MÁV zenekarok. 2010 óta a Magyar Rádió Szimfonikusainak első hegedűse. Szólistaként és kamarazenészként bejárta a világot Közép-Amerikától Távol-Keletig, hegedűversenyeket nyert Bayreuthban, Luxemburgban, Kaliforniában és hazánkban. Képes egymaga előadni egy hegedűversenyt, és erről The Violin Alone címmel dokumentumfilm is készült. 2018-ban átvehette az egyik legrangosabb hazai zenei elismerést, a Liszt Ferenc-díjat.

„A röpke pillanatok és a gyors változások korában igenis fontos hangsúlyt fektetnünk a klasszikus zenére” – véli, és arra bátorít mindenkit, hogy ne féljen elmerülni ebben a különleges világban.

fotó/forrás:Oláh Vilmos

Rohmann Ditta olyan sokoldalú zenész, akit egyaránt láthatunk nagy koncerttermek szólistájaként csakúgy, mint világzenei formációban improvizálni, táncosokkal közös produkció főszereplőjeként, kamarazenészként és újabban színészként is. Eddig elért sikerei közül kiemelkednek a Lipcsei Bach versenyen szerzett díjak, a Junior príma díj, lemez- és rádiófelvételek. Fontos számára, hogy az általa megszerzett tudást kamatoztassa, fejlessze és továbbadja. Tanárai közül legfontosabbak Perényi Miklós, Suren Bargatuni, Ivan Monighetti, Boris Pergamenschikow és Rados Ferenc voltak. Ditta korábban a Debreceni Egyetemen tanított, jelenleg privát úton oktat illetve kurzusokat, továbbképzéseket tart országszerte. A HUNGAROTON kiadóval fennálló együttműködés gyümölcseként a sikeres Bach-szvit felvételek után nemrég jelent meg közös lemeze Rohmann Imrével.

Fotó: Raffay Zsófia

Szűcs Máté, a Berlini Filharmonikusok első szólóbrácsása gyakori fellépő szólistaként és kamarazenészként is. Mint ahogy legtöbb kollégája, ő is hegedűn kezdett tanulni, de szenvedélyből váltott. Szegeden, Brüsszelben, Waterloo-ban és Antwerpenben tanult, majd több elsőrangú német zenekarban edződött. Berlini munkája mellett rendszeres fellépő szólistaként és kamarazenészként itthon és Európa-szerte. A jövő évtől a genfi konzervatóriumban tanít, ugyanazon az egyetemen, ahol egykor Liszt Ferenc. Számára a muzsikálás állandó felfedezés, vallja, hogy a hangszere, a brácsa tónusa folytán gyógyító erejű.

Forrás: Szűcs Máté

Megosztom

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A LikeBalaton kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © Minden jog fenntartva