A járvány ideje alatt mindenkinek komolyan kell venni a javasolt védekezési módokat. A védőfelszerelés része a kesztyű, de nem mindegy, milyet és hogyan használjuk.
– Attól, hogy kesztyűvel védekezik az ember, a rendszeres kézmosás nem szabad, hogy háttérbe szoruljon. A kesztyű felvétele előtt és után is kezet kell mosni, és fertőtleníteni. Természetesen a hétköznapi életben bármelyik fajta kesztyű több a semminél, de a legmagasabb védelmet a vastag gumikesztyű nyújtja. A vékonyabb és a vastagabb típusú kesztyűnél is a legfontosabb az, hogy csak egyszer használják őket. A legvastagabb gumikesztyűn is keletkezhetnek mikro sérülések. Ha az ember megfog egy kilincset, kutat a kulcsa után, esetleg hozzáér valami szúróshoz, olyan sérülések keletkeznek a kesztyűn, ami biztosítja a vírusok bejutását. Hiába fertőtlenítem le használat után, ha ezek a sérülések már létrejöttek. Mivel az apró szakadások szabad szemmel nem láthatóak, érdemes minden használat után otthon szelektíven gyűjteni, majd kidobni őket. Ha a sokáig áll egy termék, akkor ugyanúgy megrepedhet az anyag – mondta el a borsonline.hu kérdésre a háziorvos.
Bevásárlásnál egy termék csomagolása elvághatja az ember kezét. Ez a kesztyűnél ugyanígy vagy akár még könnyebben előfordulhat. Fontos, hogy levételkor ne nyúljunk a külső feléhez. Persze hiába a nagy odafigyelés, ha az ember nem kellő odafigyeléssel veszi le a kesztyűt.
– Ha elsajátít egy technikát, minimalizálhatjuk, hogy a kesztyűn keresztül megfertőződjünk. Az egyik felét le tudjuk venni a kesztyűs kezzel, a másikkal pedig úgy, hogy a csuklónál nyúlunk be és kifordítva tudjuk lehúzni a kezéről. Így nem kell hozzáérni, és azonnal kidobhatjuk, természetesen úgy, hogy ne nyúljunk a külső felületéhez. Ez után pedig érdemes alaposan kezet mosni – tette hozzá Bense doktor.
Nyitókép: Shutterstock