2018.07.26. 05:37
Amikor munkát keresünk, számíthatunk külső segítségre is!
Szponzorált tartalom - Álláskeresésnél gyakran úgy érezhetjük, hogy magunkra maradtunk, főleg akkor, amikor nem sikerül az állásinterjú, és nem tudjuk betölteni a kívánt pozíciót a munkaerőpiacon. Ilyenkor felmerülhet bennünk a kétely, hogy nem vagyunk elég jók, és emiatt nem minket választottak az állásra.

Fontos tudnunk, hogy családtagjaink, és barátaink támogatására bármikor számíthatunk. Azonban külső segítséget is akármikor elfogadhatunk, amelyek érdekeinket szolgálják.

Segíthet bennünket a területileg illetékes Munkaügyi Hivatal is. A hivatalos ügyek intézése, hivatalokba járás nem tartozik a kedvelt feladataink közé, de hellyel, közzel muszáj ezeket elintézni. Különösen akkor lehet nyomasztó számunkra, ha mindezeket álláskeresőként tesszük.

Nem kötelező a Központba történő regisztráció, azonban erősen ajánlott. Nézzük, meg mi történik, amennyiben nem regisztráltatjuk magunkat: Ebben az esetben önkéntes munkanélkülinek számítunk, ami azt jelenti, hogy elutasítjuk a segítséget, és magunknak kell állást találni. Hátránya hogy ilyenkor egyik állami támogatásra sem vagyunk jogosultak, és a kötelező egészségbiztosítást magunknak kell kifizetni, valamint a Nemzeti Adó és Vámhivatalnál bejelentést kell tennünk.

Fontos megjegyezni, hogy a munkaviszony megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultságunk még további 45 napig fennmarad.

Most nézzük meg, miért érdemes beregisztráltatni magunkat a Hivatalba: Amennyiben beregisztrálunk, úgy álláskeresési járadékot, vagy ismertebb nevén munkanélküli segélyt kaphatunk 3 hónapig, és a társadalombiztosítási jogosultságunk is biztonságban lesz erre az időre. Továbbá információkat kaphatunk elhelyezkedési kérdésekben.

A regisztráción túl élni lehet az állásközvetítési lehetőséggel, amelynek keretein belül a munkaügyi központ alkalmazottja beszélgetést folytat velünk, majd feltárja a foglalkoztatással kapcsolatos körülményeket, és tájékoztat minket a számunkra megfelelő munkalehetőségekről. Akár támogatott képzésen is részt vehetünk, aminek segítségével egy teljesen új szakmát is elsajátíthatunk.

Ha úgy döntünk, hogy beregisztrálunk a Hivatalba, akkor az alábbiakat vigyük magunkkal: személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ- kártya, adóigazolvány, bankszámlaszám, iskolai végzettséget igazoló dokumentumok, és a volt munkáltatótól kapott „Igazolás az álláskeresési járadék megállapításához” dokumentumot.

Mindezek mellett mi magunk is találhatunk megfelelő állást, csak arra kell figyelni, hogy ha találtunk, akkor a munkaviszony kezdetétől számított 15 napon belül be kell jelenteni azt a Munkaügyi Központ felé. Ide kattintva oldalon lehet böngészni a különböző lehetőségek között. A kereskedelemben sok ember helyezkedett már el, és szeretne még elhelyezkedni. A fizikai munkák közé sorolható az árufeltöltő munka, a szellemi munkák közé pedig a pénztáros pozíció. Kereskedelmi áruházláncok mind a két munkakörbe szoktak keresni munkaerőt. A pénztáros állás betöltéséhez sokszor elegendő egy középiskolai végzettség is, mivel a munka könnyen betanulható.

A tapasztalattal rendelkező jelentkezőket a vállalatok szeretik, mert így a betaníttatás elhagyható. Napjainkban a cégek nem szeretnek vesződni az új alkalmazottak betaníttatásával. A munka betöltéséhez a nélkülözhetetlen tulajdonságok közé tartozik a pontosság, a precizitás, és a megbízhatóság. Mindezek azért fontosak, mert készpénzzel bánnak az alkalmazottak, és a bevétellel el kell tudniuk számolni minden egyes műszak végén. Más álláslehetőségekre is lehet bukkanni a honlapon.

Megosztom

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Ajánlataink

A LikeBalaton kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © Minden jog fenntartva