Ezt követően Kisfaludi Strobl Zsigmond szobrászművész alkotásaiból nyílik majd időszaki tárlat október 18-án csütörtökön fél ötkor. A kétszeres Kossuth-díjas, nemzetközileg is ismert és elismert magyar szobrászművész legismertebb alkotása a budapesti Szabadság-szobor, a köztéri alkotások mellett pedig zsánereket és portréalakokat is készített.
Könnyű, mégis színes, mintás, kreativitást fejlesztő tevékenységre számíthatnak a Plant Paint festés program résztvevői október 29-én hétfőn 10 órától, akik az eseményen – kiemelt figyelmet fordítva a környezettudatosságra és fenntarthatóságra – levél lenyomatos környezetbarát táskákat készíthetnek maguknak.
Szenzációs örökségünk címmel, interaktív előadás keretében az intézmény igazgatója és a projekt építészmérnöke mutatja be november 5-én hétfőn fél ötkor a Medgyaszay István tervei alapján készült és 1925. május 24-én megnyitott múzeumépületet érintő felújítási munkálatokat.
November 6-án kedden fél öttől a Sziklától a kőbaltáig című kiállításban, november 9-én öt órától pedig a Bakonyi Házban szerveznek interaktív tárlatvezetést a múzeum munkatársai, utóbbi program okkal viseli a Gyertyafényes Éjszaka elnevezést, hiszen a hangulatos mécsesekkel, gyertyákkal, petróleumlámpával megvilágított Bakonyi Ház a századelő hangulatát kívánja majd megidézni, megelevenítve az egykori parasztházak őszi estéinek autentikus hangulatát.
S. Perémi Ágota bemutatta az intézmény új kabalaállatát is, mely a múzeum névadója, Laczkó Dezső által Veszprémben megtalált lelet, Magyarország egyik leghíresebb ősmaradványa, a kavicsfogú álteknős alakját idézi, s a Dezsőke nevet viseli.
A múzeum teret biztosít a Pannon UniFest (november 14–18.) részeként megrendezett Veszprémi Egyetemi Színpadi Találkozónak, november 16-án pedig új, Semmelweis című vándorkiállítást is bemutatja.