A jakuzzik fejlődésének köszönhetően ma már olyan szintű szigetelés lehetséges, ami képes teljesen megakadályozni a fagypont alatti hőmérséklet miatti meghibásodásokat. Ezeket a jakuzzikat négy évszakos, folyamatos használatra tervezték, nem szükséges pihentetni őket a téli időszakban. Régebben csak wellness hotelekben és a skandináv országokban volt elérhető ez a kikapcsolódás.
A speciálisan kialakított jakuzziknak köszönhetően most már otthonunkban is élvezhető ez a szolgáltatás. A jakuzzi vize megvédi a medence minden részét a fagyástól és a fagyás miatti sérülésektől. Teszi mindezt úgy, hogy nem kell folyamatosan ellenőrizni a hőmérsékletet, és nem kell a vizet sem folyamatosan fűteni. Egy jól kiválasztott hőcserélővel a jakuzzi folyamatosan, kis energiafelhasználással melegen tartható.
Ezzel nem csak a fagytól óvjuk meg a medencénket, hanem nekünk sem kell sokat várni, amíg a víz elérni a megfelelő hőmérsékletet. Egy szigetelt jakuzzit kizárólag egy speciálisan erre a munkaterületre szakosodott emberre szabad bízni. A medence összes oldalát, a tetejétől egészen az aljáig szigetelőanyaggal burkolja be.
Randizzunk télen a jakuzziban
Bár a hideg napokon való kültéri jacuzzi használata valóban csábítóan hangzik, érdemes néhány részletre figyelnünk, amikor ezzel a kikapcsolódási lehetőséggel szeretnénk élni. Nem lehet eléggé kihangsúlyozni, hogy mennyire fontos a bőséges folyadékbevitel az egész év során. A téli hideg legalább annyira megterhelő testünk számára, mint a nyári kánikula. A vitaminok és ásványi anyagok pótlására szintén ügyelnünk kell. Jakuzzizás előtt mindig fogyasszunk kellő mennyiségű folyadékot.
Képzelje el, hogy a mínuszokban egy órát tölt a szabad levegőn. De nem nagykabátban és sapkában, hanem fürdőruhájában, elmerülve a kellemes, meleg 40 fokos jakuzzi vizében. Tökéletes szabadság minden párkapcsolatban. Ha a kapcsolat még egészen friss akkor azért, de ha már egy összeszokott párról van szó akkor is a legromantikusabb pillanatokat élhetjük át a jakuzziban télen.
Forrás: masszazsmedence.org