A Rezeda család aztán számtalan kalandba keveredik, miközben bejárják hazánk egyik – ha nem a legszebb táját.
– Már gyerekkorom óta igyekeztem kifejezni magam nagyon sokféle művészeti ágban, így rajzolni és írni is nagyon szerettem – mondta a Veol.hu-nak Kampós Csaba, a könyv egyik szerzője.
Először iskolaújságban írogatott verseket, melyekből később képregény lett, aztán hosszabb, és még hosszabb történetekké lettek. Nevezett pályázatokra is; az elsőn, az Ami a szívedet nyomja elnevezésű megmérettetésen első is lett. Ez komoly lendületet adott neki.
Csaba ezután az S. Németh József vezette színpadhoz csatlakozott, 14 évesen.
– Mivel Józsi támogatta az önkifejezés minden formáját, ezért elkezdtem szín- és mesedarabokat is írni és rendezni – mesélte Csaba. – Majd jött egy rádiókabarés időszak az életemben, rövid jeleneteket írtam.
Nem sokkal később külföldre került, jelenleg is kint él. Mint mondja, „kettős életet él”: családapaként, a munkaidő mellett igyekszik írni, ám nagy álma, hogy egyszer az írásból szeretne megélni.
– Megfigyelő típus vagyok, íróként szemlélődöm, s szerencsére olyan agyam van, hogy nem kell jegyzetelnem – derül ki Kampós Csaba szavaiból.
S. Németh József hozzáteszi: amikor Csaba még gyerekként az általa vezetett Alig Színpadhoz került, már mindenfélét írt.
Csaba a könyv születéséről elárulja, hogy volt egy korábbi pályázat, amire nevezni akartak, de végül lemondtak róla, mivel olyan meséket szerettek volna írni, amelyek a jelenben játszódnak. Benne egy családdal, egy olyan apával, aki oktatja a gyerekeket, miközben kalandoznak.
– Sokan megkérdezték tőlünk, hogy miként lehet ketten könyvet írni? Ragyogóan! – ezt már S. Németh József jelenti ki. – Csabáé a kaland része a könyvnek, míg én reszortom volt igazándiból az ismeretterjesztő rész. Persze belenyúltunk egymás dolgaiba, inspiráltuk a másikat, ezért is közös a könyv!
József fontosnak tartja megjegyezni, hogy azért is jött könnyen az ismeretterjesztő, kulturális vonal nála, mert korábban hosszú évekig a megyei közművelődésben dolgozott, majd a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban is, így nagyon sok helyre eljutott.
– A könyvben eljutunk olyan helyekre, ahová talán csak kevesen. Például egy erdő közepén fellelhető templomromhoz csakúgy, mint a szigligeti várhoz. Az a közös mindezekben, hogy olyan aspektusból igyekszünk bemutatni, amelyet nem biztos, hogy ismernek akár az itt élők is – mondja a történelem-népművelő-szociológus végzettségű József.
Forrás: veol.hu