M.D. / Nemzeti Sport | 2021.02.20. 09:00
Női kézi NB I: kétszer annyi győri, mint balatonboglári gól
Az ETO energiatakarékos üzemmódban is simán nyert a SZISE vendégeként.

A Győri Audi ETO KC 38–19-re nyert a Boglári Akadémia-SZISE vendégeként a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Hirdetés Az ETO mezőnyjátékosai közül a két fiatalon, Ogonovszky Eszteren és Csekő Brigittán kívül mindenki szerzett gólt, 50 percnél többet azonban senki sem töltött a pályán. A mezőny legeredményesebb játékosa Veronica Kristiansen lett hat találattal. Érdekesség, hogy a hazaiaknál Monori Orsolya – az MKSZ statisztikája szerint – tíz lövésből csak egy gólt dobott, azt is hetesből. A Győr a 12. meccsét is megnyerve visszavette a vezetést a tabellán, és jövő szerdán a vele azonos pontszámmal álló Mosonmagyaróvárral csap össze idegenben.

Estelle Nze Minko öt gólig jutott (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld, archív)

NŐI KÉZILABDA NB I
BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE
GYŐRI AUDI ETO KC 19–38 (8–20)
Balatonboglár, zárt kapuk mögött. V:
Bujdosó, Horváth V.
BALATONBOGLÁR: MAGERA – Kukucska 2, Woth 2, Faragó L. 1, Farkas J. 4 (2), Juhász Gréta 2, Mérai 1. Csere: Gercsó N., Szabó Luca (kapusok), Bánhidi 3, Takó 2, Monori 1 (1), Vámos M. 1, Kocsis B., Mlinkó. Edző: ifj. Kiss Szilárd
GYŐR: Glauser – FALUVÉGI D. 4, Nze-Minko 5, Edwige 5, S. Oftedal 4, ANNE M. HANSEN 5, Görbicz 3 (1). Csere: SILJE SOLBERG (kapus), V. Kristiansen 6 (1), Lukács V. 4, Brattsett 2, Csekő, Ogonovszky. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1. 10. p.: 1–7. 15. p.: 2–8. 23. p.: 5–14. 26. p.: 8–15. 36. p.: 9–24. 47. p.: 13–29. 55. p.: 15–33
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Ifj. Kiss Szilárd: – Gratulálok a Győrnek, legfőképpen ahhoz, hogy megmutatta, hogyan kell a hatvanadik percig menni előre. Remélem, ebből a gyerekek is tanulnak. Az utolsó három mérkőzésünkön sokat javultunk védekezésben, ezen a találkozón is voltak olyan szakaszok, amelyek tetszettek.
Danyi Gábor: – Tiszteltük az ellenfelet, komolyan vettük a mérkőzést. A rengeteg nemzetközi és hazai találkozón az eredményesség mellett fontos, hogy a játékperceket úgy osszuk el, hogy mindenkinek jusson idő a játékra és a pihenésre is. Szimpatikus csapatot győztünk le, de a nagy különbség ellenére a helyzetkihasználásunkkal nem vagyok elégedett, hiszen csak az első félidőben több mint tíz ziccert hagytunk ki.