Sonline.hu | 2020.05.18. 10:00
Privát Ultrabalaton: a vírus sem állítja meg az extrém futókat
A hétvégén első alkalommal rendezték meg a Privát Ultrabalatont, a verseny eredeti útvonalán, de a járványhelyzet miatt korántsem a megszokott formában.

Pénteken reggel hétkor rajtolt el a Privát Ultrabalaton (PUB). Takács Krisztián kezdte a 221 kilométeres távot teljesítők névsorát. A terepfutók körében ismert sportoló ezen a hétvégén 29 óra 53 perc alatt futotta körbe a Balatont. Érdekesség, hogy semmilyen segítséget nem vett igénybe, tehát nem volt kerékpáros kísérője és nem volt tervezett frissítése sem autóból. Szurkolója viszont annál is több akadt.

A táv során folyamatosan akadt valaki, aki biztatta Takács Krisztiánt az év számára leghosszabb napján.

– Ez a szűk harminc óra benne van életem két legmellbevágóbb élményében, beleszámítva azt is, amikor elhagytam az anyaméhet – mesélte az első futó. – Köszönöm a tengernyi szurkolást, elképesztő volt végig futni az Ultrabalaton útvonalán, talán öt kilométer volt a legtöbb amit találkozás nélkül tettem meg – mondta Takács Krisztián.

Hajrá Csipi!Sok szerencsét, lélekben veled vagyunk!Kövessetek a teljesítést itt: https://ultrabalaton.hu/nnultrabalaton/ubkor/#PrivátUltrabalaton

Közzétette: NN Ultrabalaton – 2020. május 14., csütörtök

A futónak nem volt kérdéses, hogy az elhalasztott verseny eredeti napján kint legyen a körön, ekkor jött szembe a szervezők kezdeményezése, és valósulhatott meg az első PUB. Takács Krisztián a kör háromnegyedénél még bizonytalan volt abban, hogy októberben akar-e duplázni, de a befutója után már határozott nem volt erre a válasz.

Túl a százon! Az idő kicsit borús, ami Csipiről itt ( még ) nem mondhatò el ? A szél erősödik, kezdődik a tánc ? #PrivátUltrabalaton

Közzétette: NN Ultrabalaton – 2020. május 15., péntek

Felkészül a teljesítésre a futópados világrekorder. Csécsei Zoltán május 30-án indul, de a mezőnyben megtaláljuk Bódis Tamás nevét is, aki 2019-ben megnyerte a Spartathlont és az NN Ultrabalatont is.

Gratulálunk Csipi! Az első hivatalos befutòidő a Privát Ultrabalatonon 29:53:00!Respect!

Közzétette: NN Ultrabalaton – 2020. május 16., szombat

Forrás: sonline.hu