Cserpes Laura igazi bombaformában van. A gyönyörű énekesnő és színésznő nemrégiben néhány napot a Balatonon töltött, ahonnan jó néhány szexi képet is megosztott követőivel Instagramon: a fotókon Laura csodás alakját alig takarja valami.
Cserpes Laura néhány éve óriási életmódváltásba kezdett, miután kiderült, hogy inzulinrezisztenciája és pajzsmirigy-alulműködése is van – írja az Origo.
Laura rengeteget fogyott és azóta igyekszik egészségesen élni.
Inzulinrezisztenciával diagnosztizálták az orvosok
Cserpes Lauránál pajzsmirigy-alulműködést és inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak. Az énekesnő miután érzékelte, hogy valami nincs rendben az egészségével, alaposan kivizsgáltatta magát és lépésről-lépésre haladva sikerült meggyógyulnia.
Cserpes Laura 2014-ben észlelte magán először a jeleket, akkor egy szakember diétát javasolt neki. Elmondása szerint hiába tartotta be az étrendet, már az sem segített és folyton depresszívnek, fáradtnak érezte magát. Majd alaposabban is kivizsgáltatta magát, vérvétel és ultrahang után derült ki, hogy pontosan mi a baja.
Hogyan küzdöttem le az inzulinrezisztenciát? Dr. Gajdács Ágnes tanácsai az IR-ről címmel készített nemrég egy videót az énekesnő, amelyben saját példáján keresztül szeretne segíteni követőinek.
Az én történetem akkor kezdődött, amikor a pajzsmirigy alulműködést diagnosztizálták nálam, és ugye ez rögtön egy inzulinrezisztenciával kéz a kézben megérkezett az életembe.
Azt meséltem itt már nektek, hogy semmi fogalmam nem volt a pajzsmirigyről, ugyanúgy az inzulinrezisztenciáról sem, mert hála istennek, nekünk a családban nem volt cukorbeteg – kezdte Laura.
„Állandóan éhes voltam, mint amikor így feltépnéd a hűtő ajtaját… nagyon kívántam ilyenkor az édességeket, olyat, amiben nagy mennyiségű szénhidrátot magunkhoz veszünk… Hiába ettem, nem volt ez a jóllakottság érzetem, folyamatosan ez az éhségérzetem volt, kézremegésem, illetve a hajam hullása, a bőröm minősége az egyébként a pajzsmirigy működéssel is összeköthető. Egy vérvétel alkalmával derült ki, hogy inzulinrezisztens is vagyok” – tette hozzá, és dr. Gajdács Ágnest kérdezte a betegségről.
Az inzulinrezisztencia még nem betegség, ez egy állapot. Ha időben észreveszi az ember és tesz ellene, akkor gyakorlatilag ezt maradéktalanul meg lehet gyógyítani, és akár a cukorbetegség kialakulását is meg tudja az ember úszni
– mondta a belgyógyász.
A videót teljes terjedelmében itt lehet megnézni.
Nyitókép: instagram hivatalos