lieBalaton.hu | 2021.06.14. 20:00
Sokan feladták! Telibe kapta a vihar az Ezüst szalag éjszakai vitorlásversenyt
81 hajó rajtolt el, de csak 57 futott be érvényesen az Ezüst szalagon. A mezőny egy részére éjszaka csapott le a vihar. Izgalmas versenyben az MKB-Prospex Decision 35-ös katamarán ért be elősként a célba, 5 óra 2 perc 26 másodperc alatt tették meg a Balatonföldvár-Balatongyörök-Balatonföldvár versenytávot.

A szombati rajt előtti kormányosértekezleten is szó volt a közelgő erős szélről, a szervezők ismertették a vészjelzésre használható rádiófrekvenciákat, végig kötelező volt a mentőmellény viselése és a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata két mentőhajója is készenlétben állt a nyugati medencében a verseny ideje alatt.

A mezőny derekát telibe kapta az éjszakai vihar: vitorlaszakadásokról, apróbb-nagyobb haváriákról érkeztek a hírek, többen feladták a versenyt, de jelentős anyagi kár, személyi sérülés nem történt – köszönhetően a résztvevők szakmai tudásának, megalapozott döntéseinek – számolt be weboldalán a rendező Spartacus Vitorlás Egylet.

Finn-Dingi OB. Révfülöp Helyezkedés az első start előtt… Melyikben lehet Berecz Zsombor? És Kristóf Kaiser? 😀

Posted by Sailing Drone Team on Friday, September 18, 2020

Az első három hajó küzdelme végig nagyon szoros volt, már a györöki fordulóbóját is nagyon kis időkülönbségekkel vették és a befutó is izgalmasra sikeredett. Végül az MKB-Prospex Decision 35-ös katamarán, 23:02:26-kor értek célba, mindössze 1 perc 16 másodperccel utánuk jött be másodikként az RSM modifikált AC 45-ös többtestű, Vándor Róbertékkel. Harmadik a New Black Jack lett, Nagy R. Attilával, ők négy perccel maradtak le az első helyezettől.