likeBalaton.hu | 2021.05.12. 22:16
Lezárult a Tour de Hongrie első szakasza, ők legjobbak!
Phil Bauhaus nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny első szakaszát. A szerdai etapon legjobb magyarként Karl Ádám zárt.

Siófokról 18 fokban és az épp eleredő esőben vágott neki a 130 fős mezőny a Kaposvárig tartó 173 kilométeres etapnak, amely során egy harmadik kategóriás emelkedő, három gyorsasági részhajrá, valamint 1280 méter szintkülönbség megtétele várt a versenyzőkre. A táv mintegy negyedénél háromfős szökevénycsoport tudott meglépni, amely később már három és fél perc környéki előnyt dolgozott ki. Őket bő 130, élen töltött kilométer után, a céltól hét kilométerre érte utol a mezőny.

Lezárások és további infók a Tour de Hongrie idején a Balaton körül? Itt mindent megtalálsz!

A várakozásoknak megfelelően sprintbefutóra került sor Kaposváron, immár száraz, de borús időben. Ebben a Bahrain Victorious német kerékpárosa bizonyult leggyorsabbnak. Másodikként a tavaly három etapon első olasz Jakub Mareczko (Vini Zabú), harmadikként a belga Jordi Meeus (BORA-hansgrohe) ért célba. Legjobb magyarként a magyar válogatott Karl Ádám a 17. helyen zárt.