likeBalaton.hu | 2024.06.30. 12:00
Rasovszky, Sárkány, Betlehem: a férfiaknál kizárólag balatoni sportolók a dobogón a nyíltvízi úszó ob-n
A Balaton Úszó Klub olimpiai indulói taroltak a nyíltvízi úszó ob-n.

Nyíltvízi úszó ob – Olimpiai indulók sikerei

A férfiaknál Betlehem Dávid, a nőknél Fábián Bettina nyerte a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyét a szegedi Maty-éren zajló országos bajnokságon.

Betlehem Dávid a nyíltvizi úszás csapatversenyében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 15-én.
Fotó: MTI/Derencsényi István

Az olimpiai távon a férfiaknál a veszprémi különítmény uralta a mezőnyt

A belgrádi Európa-bajnokságról két arannyal (5 km és csapatverseny) és egy bronzzal (10 km) hazatért Betlehem ezúttal is igazolta remek formáját, és több mint félperces előnnyel utasította maga mögé csapattársát, Sárkány Zalánt. A harmadik helyen a szám regnáló világbajnoka és olimpiai ezüstérmese, az ugyancsak veszprémi Rasovszky Kristóf végzett.

A párizsi olimpián Betlehem a medencében 1500 méter gyorson, illetve nyíltvízen is indul, Sárkány 400, 800 és 1500 méter gyorson lesz érdekelt, míg Rasovszky kizárólag a Szajnában sorra kerülő küzdelemre összpontosít.

Sárkány Zalán a célban a férfi 1500 méteres gyorsúszás döntőjében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 23-án.

A nőknél Betlehem párja, a belgrádi Eb-n 5 kilométeren harmadik, a csapattal első és ugyancsak olimpiai induló Fábián Bettina győzött. A szezon végén visszavonuló Olasz Anna a negyedik helyen zárt.

Rasovszky Kristóf a férfi 1500 méteres gyorsúszás elõfutama után a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 17-én.