Az utcabútorokat egy magyar start-up cég tervezte és fejlesztette. A Kossuth Lajos utca elejére és közepére kihelyezett okospadokon nemcsak pihenni lehet, hanem kütyüket tölthetnek a járókelők és a turisták, erre USB-portok és vezeték nélküli töltők (Qi) szolgálnak. Sőt, a pad wifi hotspotként is működik. Az utcabútor megújuló energiával működik, ugyanis az akkumulátorait napenergia tölti.
Gallai Máté, a Kuube Hungary Kft. ügyvezetője elmondta, tapasztalataik szerint az okospadokat a fiatalok és az idősek egyaránt szívesen használják. Bár a pad napelemmel működik, az őszi és téli időszakban is tölthetik okoseszközeiket rajta a járókelők, ugyanis a szerkezet figyeli az akkumulátora töltöttségi állapotát, és ennek megfelelően kapcsolja ki és be a funkcióit. Az okospad szenzorai mérik a hőmérsékletet, a páratartalmat, a légnyomást, a légszennyezettséget és az UV-indexet, az értékeket két kis digitális képernyőről lehet leolvasni. A likeBalaton.hu kérdésére az ügyvezető elmondta, a Balaton térségében korábban Balatonalmádiban és Csopakon helyeztek üzembe okospadot, és reményeik szerint a tónál továbbiakat is átadhatnak a jövőben. A cég legrégebbi okos utcabútora már négy éve működik.
A padok a Veszprémi Közüzemi Szolgáltató (VKSZ) Zrt. smart city – okos város nevű kezdeményezéseként kerültek ki a város sétálóutcájára. Temesvári Balázs, a szervezet vezérigazgatója elmondta, a két éve átadott okoszebra után újabb smart city-projekttel gazdagodott Veszprém. Hozzátette, a két okospad beszerzése hatmillió forintba került.
Az utcabútor újrahasznosítható alumíniumvázból, az ülőfelület magyar kőrisfából készült. Az anyagok kiválasztásánál odafigyeltek arra is, hogy könnyen takarítható legyen.