A Dalvölgy kezdeményezője és házigazdája Veszprém Város Vegyeskara Egyesülete, a négynapos eseménnyel pedig a magyarországi és Kárpát-medencei magyar kórusoknak, valamint a kóruszene iránt érdeklődő nagyközönségnek teremtenek egyedülálló közösségi zenei élményt.
A rendezvény első két napján a kórushangversenyeket karnagyi kurzus keretében szakmai műhelyek bemutatkozásai, zenepedagógiai, kortárs zenei és közösségszervezési témákat körbejáró előadások, beszélgetések egészítik ki a Hangvillában.
A harmadik napon délután 3 és este 8 óra között az ActiCity szabadtéri színpadán és belső udvarában kilenc egyedi tematikájú, egyenként 110-250 tagú kar lép fel, és adnak elő magyar kórusműveket. Népdal, régizene, megzenésített vers, egyházzene, oratóriumrészlet, vokális könnyűzene és bakonyi sváb dallamok is hallhatók lesznek.
Mindegyik programban felhangzik egy-egy új mű, amelyek zeneszerzői a Dalvölgy felkérésére komponálták műveiket, bővítve és építve ezzel a közös, magyar kóruszenei repertoárt. A kórusok Szirtes Edina Mókus, Virágh László, Bánó Tamás Barnabás, Horváth Márton Levente, Másik János, Hetei-Bakó Benedek, Tóth Péter, Kecskés D. Balázs, és Balogh Máté új műveit, átiratait adják elő.
A zárónapon, a nemzeti összetartozás napja alkalmából a központi, veszprémi események mellett a régió más településein is tartanak majd koncerteket reprezentálva a nemzeti identitást.
A kórusünnep szakmai partnere a KÓTA – Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége, támogatója a Magyar Zeneszerzők Egyesülete, a karnagyi kurzust pedig a Hangvető Kft. Hangjáték projektje támogatja.
A program művészeti vezetője Erdélyi Ágnes, a veszprémi vegyes kar karnagya, a művészeti tanács tagjai Vikman Pál, a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa zenei referense, Mindszenty Zsuzsánna, a KÓTA társelnöke, Hraschek Katalin, a KÓTA Ifjúsági Énekkari és Zenepedagógiai Szakbizottsága elnöke, valamint Bánó Tamás Barnabás, a zeneszerzői pályázat asszisztense.
Nyitókép: Veszprém Város Vegyeskara /FB hivatalos
Forrás: veol.hu