Számos olyan dologgal óvhatjuk otthonunkat a betörőktől, amelyek sokszor egy fillérünkbe sem kerül – írja a borsonline.hu. Alapvetően hasznos a célra bármilyen megfigyelőrendszer, riasztó, de akár a szomszédunkat is megbízhatjuk a feladattal, vagy csak egyszerűen közölhetjük vele, mikor nem tartózkodunk otthon.
Egy biztosítótársaság összehívott egy csapat exbetörőt, akiktől megkérdezték: hová érdemes rejtenünk legbecsesebb értékeinket.
Egyhangú véleménnyel tanácsolták a felmérés alanyai, hogy értékeinket ne túl egyértelmű helyekre rejtsük el. Kerüljük például a nappaliban található fiókokat, és a ruhatárolókat. Válasszunk inkább random módon: jó rejtekhelyként szolgál egy müzlisdoboz, egy tésztatartó, vagy akár egy gyerekjátékokkal teli tároló is.
A betörők első célállomásai mindig a legnagyobb helyiségek: például a nappali és a konyha, ezért ott nem érdemes értékeket hagyni. A széfeket különösképp tudják, hol kell keresni.
A betörőknél szinte íratlan szabály: a gyerekszobákat, játszószobákat nagy ívben kerülik.
Érdemes beszerezni egy programozható időkapcsolót, ugyanis mint kiderült, a betörőket távol tartja a felkapcsolt villany, azaz a látszat, hogy valaki otthon van. Egy ilyen eszközzel távollét alatt is könnyedén égve maradhat a lámpa anélkül, hogy az egész nap fel lenne kapcsolva.
A felmérésből kiderült: egy biztonsági kamera jó befektetés a csengő és a bejárati ajtó környékén, segítségével egyszerűen beazonosítható az elkövető.
A válaszadók szerint a betörésre legalkalmasabb időszak a tanítás végén van: ekkor már sokszor erősen sötétedik, és általában senki sincs otthon. Egy-egy rablás helyszínét akár két hónapon keresztül is megfigyelik a betörők, és olyan alapos tervet készítenek, amivel mindössze öt perc alatt óriásit zsákmányolnak.
Nyitókép: illusztráció (pixabay)