Már a pünkösdi hétvégét is szállodában töltheted, hiszen május 29-én számos hotellánc nyitja meg kapuit az országban. A Hunguest Hotels hatalmas hangsúlyt fektet az óvintézkedésekre, külön Covid-kódexet is készített a saját dolgozói és a vendégek biztonságának érdekében.
A közösségi terekben fertőtlenítőpontokat helyeznek el, valamint a megfelelő távolságtartás érdekében tágasabb elhelyezést biztosítanak az éttermekben, wellness pihenőterekben és minden közösségi térben. Ahhoz, hogy a karantén utáni első napjai biztosan békében teljenek, nem árt tudnod néhány fontos illemszabályt.
A tervek szerint a Zalakarosi Fürdő is nyit a pünkösdi hosszúhétvégén! Már nem kell sokáig várnod, és újra élvezheted a strandolást, a csúszdákat és a hatalmas gyerekbirodalmat a zalakarosi fürdőben!
– Terveink szerint – ha nem is teljes körűen, és ha a később megjelenő jogszabályok is lehetővé teszik- a strandot május 30-án, szombaton nyitjuk – adta hírül Zalakaros polgármestere, Novák Ferenc.
Megköszönni dolgokat nem kerül semmibe
A hoteletikett szabályai rendkívül egyszerűek, lényegében csak az alapvető udvariasságon és a mások felé mutatott tiszteleten alapulnak. Bátran használd a köszönöm és a legyen szíves szavakat, hiszen így az ott dolgozók is biztosan pozitívan állnak majd hozzád.
– A szállodai munkatársakkal legyünk udvariasak, ne felejtsük el, hogy ők bár szolgáltatnak, de nem szolgák. A kedvesség és udvariasság kedvességet és udvariasságot szül – mondta a borsonline.hu-nak Csorba Katalin protokoll szaktanácsadó.
Autóval a szálloda előtt
Amikor begördülsz az autóddal a szálloda kapuja elé, csak annyi ideig tartózkodj ott, ameddig a csomagtartóból kiveszed a szükséges dolgokat. Igyekezz a megfelelő időben érkezni, nem illendő, ha egy fél órával a megbeszélt időpont előtt már követeled a szobádat. Ha igénybe veszed a londinert, miután felsegítette a bőröndjeidet, adj neki borravalót és köszönd meg.
Rendetlenség a szobában
– Ha csak átutazóban vagyunk, akkor nem feltétlenül szükséges kipakolni a bőröndből, többnapos tartózkodás esetén viszont a kinn hagyott bőrönd akadályozza a napi takarítást, úgyhogy ha végképp nincs kedvünk kipakolni, akkor legalább tegyük be a bőröndöt a szekrénybe – mondja a szaktanácsadó.
Ne hagyj a földön, vagy mindenhova felakasztva a dolgokat, mert ezzel nagyon megnehezíted a szobalányok a dolgát. A használt törölközőket ne dobáld a földre, helyezd őket a fürdőszobába vagy egy bútorra.
Éttermi rész – a maradék maradjon is ott, nem illik csomagolni
A szállodákba mindenki pihenni jár, ezért fontos, hogy ne hangoskodj, és ha a gyerekekkel együtt érkezel, akkor próbáld őket is csendre inteni. A koronavírus miatti óvintézkedések értelmében kötelezően be kell tartania a távolságtartást, nem csak a welnnessrészlegen, de az étteremben is. A szállodákban általában jár a reggeli és a vacsora, általában mindig svédasztalos formában. Csak annyi ételt válogasson össze, amennyit meg is bír enni és ne kezdjen el csomagolni az asztalnál.
– Sok helyen az asztalhoz kísérnek minket, ha nem, akkor a hölgyre illik hagyni az asztalválasztás lehetőségét. A rendelést a férfi adja le – mondja Csorba.
Wellness – mindig használd a zuhanyzót
A wellnessrészlegen is érdemes betartani a legalapvetőbb higiéniai-és illemszabályokat, hiszen ezek az egészségünket is védik.
– A wellnessbe sportöltözetben, fürdőruhában vagy fürdőköpenyben menjünk és mindig tiszta papucsot viseljünk. Úgy használjuk a fürdőt és a szaunát, hogy másokat ne zavarjunk – mondja a protokoll szaktanácsadó.
Mielőtt belépnél bármelyik medencébe vagy szaunába, mindig zuhanyozz le előtte, hiszen most még inkább fontos a higiénia. Ha kilépsz a vízből, utána is érdemes zuhanyozni, hiszen így megszabadulhatsz a kórokozóktól és elkerülheted az esetleges fertőzéseket. Kerüld a hangoskodást, ne hallgasd kedvenc zenédet maximum hangerővel, ne fröcsköld le a többieket és ne ugrálj a medencékbe. Ügyelj arra, hogy ne hagyj szemetet magad körül. Ha társaságban szaunázol, használj szaunalepedőt. Ha ezeket az alapvető illemszabályokat betartod, biztosan jó hangulatban fog telni a pihenésre szánt idő.
Nyitókép: Shutterstock