demagdi | 2018.06.21. 15:30
Gyógyszereket szed? Inkább ne napozzon!
A nyaralás idején is van néhány alapvető szabály, amit az egészségünk érdekében érdemes betartani. Ilyenek a napozásra vonatkozó tanácsok.

– Aki többféle gyógyszert szed – vagy akár csak egyet, de az érzékenyít a fényre – annál nehéz kiszámítani, hogyan reagál a bőre a napra. Nekik nem elegendő a déli napozás tiltása, a legjobb, ha már a reggeli órákban sem éri a bőrüket napsütés pár percnél tovább, vagy nagy felületen.

– A napozásnak ugyanakkor rengeteg jótékony hatása is van. Szükséges a D-vitaminképzéshez, a csonterősítéshez, és kifejezetten ajánlott a napozás a mitesszeres és a pattanásos bőrű kamaszok mellett a pszoriázisban szenvedőknek is. Sőt, a napfürdőnek lelki hatása is van, ezért javasolják depresszió, stressz, kimerültség esetén is.

– A fényvédelem nagyon fontos. A bőr károsításának hatásai összeadódnak, és 20-25 év múlva jelentkezhet majd különböző bőrbetegségekként. Ám nem mindenki használhatja a naptejeket. „Csecsemőknek és azoknak, akik allergiásak a fényvédőszerekre, az úgynevezett fizikai fénytörőket ajánljuk. Ezek nem szívódnak fel a bőrben, hanem olyan anyagot tartalmaznak, melyek a bőrre kenve visszaverik a fényt” magyarázza dr. Lestyán Katalin szakgyógyszerész.

– Még a szakemberek is vitatkoznak azon, hogy a kismamák napozhatnak-e vagy sem, de dr. Nika Erzsébet gyermekorvos azt tanácsolja, hogy az első és az utolsó harmadban inkább ne süttessék magukat a tűző napon. „Nincsenek erre vonatkozó komoly kutatási eredmények, ezért jobb az óvatosság. A mama bőre megváltozik, érzékenyebb lesz, és a babára is nagy terhelést jelent a hosszú napfürdő. Azt ajánlom, csak árnyékban, szűrt fényben élvezzék a nyarat.”

Megosztom

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Ajánlataink

A LikeBalaton kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © Minden jog fenntartva