A fiatal pár, Szilvia és Tamás régóta dédelgetett álma egy kert jacuzzi volt. Miután néhány éve kertes házat vásároltak a Komárom-Esztergom megyei Ács településen, felcsillant a remény, hogy régi vágyuk teljesül. Költözés után először az épületen belül vágtak rendet, de rákövetkező nyáron már az udvar került sorra – és újra napirendre került az a bizonyos jacuzzi.
Legyen vagy ne legyen? Így dőlt el a jacuzzi-kérdés
– Az a nyár nagyon forró volt, én pedig veszélyeztetett terhesen még a strandra se mertem kimenni, pedig nagyon hiányzott a víz, a fürdés – mesél a kezdetekről Szilvia. – Tudtuk, hogy ha megszületik a kisbabánk, még nehezebb lesz minden, így már akkor eldöntöttük, hogy a következő szezonra mindenképp vásárolunk egy olcsóbb, felfújható, gumi buborékmedencét. De a végső cél egy házi készítésű jacuzzi kialakítása volt.
Elhatározásukat csak megerősítettek a vírus miatt kialakult korlátozások. – Szilvia nagyon alapos, biztosra akart menni, ezért körbenézett az interneten és minden hasznos információt begyűjtött a házilag készített jacuzzikkal kapcsolatban. Az hamar eldőlt, hogy körbeépítjük, s mivel nálunk minden fából van, a kerti fürdő esetében is a természetes faburkolat mellett döntöttünk – meséli a férj.
Mindent saját kezűleg!
– Nem akartuk, hogy leuralja a területet a jacuzzi, úgy éreztük, jobb, ha diszkrétebb helyre kerül, de azért ne túl messze a kiülőnktől. A garázs oldalához terveztük, így viszonylag védett. Kiszámoltuk, hogy körülbelül mennyi fára lesz szükségünk, majd belevágtunk. A fenyődeszkákat lecsiszoltuk, megégettük, majd vékony lazúrral lefestettük. Száradás után mindegyiket szükséges méretre vágtuk, és elkezdtük felépíteni a jacuzzi vázát. Talán a medence leemelhető tetejének elkészítése volt a legnehezebb feladat: kör alakban kellett kivágni a faanyagot. Ezt úgy csináltuk, hogy madzagot kötöttünk egy ceruzára, ezzel rajzoltuk ki a formát, amit aztán dekopír fűrésszel vágtunk ki. Nem volt egyszerű: sokszor rá kellett próbálni, menet közben többször visszaszedtük, alakítgattunk rajta. A fürdőtér fölé könnyű polikarbonát tetőt raktunk, hogy kevésbé jó időben is lehessen használni, a szomszédos kert felőli részt pedig egy oldalfallal kitakartuk.
Maga a földi paradicsom!
A gumijakuzzi fölé merevítéseket rakott a fiatal pár, hogy bemászásnál se érjen a gumi széle a deszkákhoz. Biztonság kedvéért a fölső szakaszon további hungarocelldarabok védik a gumimedencét, hogy az évek során esetleg vetemedő fa ne szakítsa ki a testét.
Persze ennél sokkal több mindenre kellett a készítés során odafigyelni: – A jacuzzi központi egységét is beépítettük: két szellőzőt alakítottunk ki, az egyik nyílás a víz leengedésére is tökéletesen jó. A központi egység felett is levehető tető van, hogy hozzáférjünk az irányítópanelhez. Miután ezekkel végeztünk, hungarocellel béleltük ki a fából készült teljes vázat, és a medence alá is lépésálló hungarocellt fektettünk – magyarázza Szilvia, aki maximálisan elégedett az eredménnyel és nemcsak azért, mert ötletük és kétkezi munkájuk révén milliókat spóroltak.
– Tavaly minden este használtuk a jakuzzit a párommal, szuper kikapcsolódás volt a nap végére, a sok babázás után. Jókat beszélgetünk itt és a kislányunk is élvezi a pancsolást.
A medence átteleltetése
Az őszi-téli szezonban Szilviék nem használják a jaccuzit, ilyenkor leengedik belőle a vizet. Magát a medencetestet azonban a helyén hagyják, úgy érezték, nem lehet baja, hiszen minden része szigetelt. A fúvókákból és keringető szivattyúból – hogy ne fagyjon be – kifújták a bent maradt vizet. Jól kalkuláltak, a medence épségben kibírta a telet, méghozzá úgy, hogy tavasszal még csak a levegőt sem kellett pótolniuk.
A házi wellness költségvetése
A lay-z spa jakuzzit 155.000 Ft-ért vásárolták, az egyéb anyagok hozzá (fa, csavarok, szerszámok, festék, stb.) kb 145.000 Ft-ba kerültek. Az biztos, hogy 300.000 Ft körül megállt az ára. (Tavaly, azaz 2021-ben – a szerk.)
A kivitelezők: Szombathy Tamás és testvére, Szombathy Gábor, édesapjuk, Szombathy Géza, valamint Bozsóki Szilvia.
Forrás: lakaskultura.hu
Nyitókép: Bozsóki Szilvia