Nem elhanyagolható szempont persze, hogy mennyibe kerül a kikapcsolódás, főleg azok számára, akik hajlamosak könnyedebben kiadni a pénzt, ha nyaralnak. Pedig lehet ügyesen és takarékosan nyaralni. Hogy hogyan? Megmutatjuk.
Első tipp: gondos tervezés
Régi beidegződés, hogy a külföldi utazás csak drága lehet, ám ma már a fapados és last minute repülőjegyek, az internetes információk korában egy hét Görögországban akár olcsóbb is lehet, mint Balatonfüreden.
Az előkészületekbe befektetett energia megtérül: például ha időben nekilátunk az áhított szálláshely keresésének, könnyen lecsaphatunk jó helyen lévő olcsó szálláshelyekre.
Ehhez segítségként akár tippeket is kérhetünk a közösségi média egyes platformjain, például utazós csoportokban, blogokon, vagy akár helyi weboldalakról is tájékozódhatunk. Az információk sokaságában utána járhatunk például annak is, hogy megéri-e egy adott helyen autót bérelnünk.
Második tipp: szilárd pénzügyi alapok
Egy nem elég gondosan megtervezett nyaralás úgy nyeli el a pénzünket, mint a futóhomok. Törekedjünk ezért előre kiszámolni a pihenés összes lehetséges költségét!
Az sem mellékes kérdés, hogy rendelkezünk-e elég pénzzel a terveinkhez, mert nem kellemes, ha nyaralás során kölcsön kell kérnünk.
Ugyanakkor még a leggondosabb előkészületek mellett is előfordulhat, hogy az indulás közeledtével rájövünk, még valamit mindenképpen be kell szereznünk a nyaraláshoz. Ez esetben az áruhitelnél jobb megoldás lehet a személyi kölcsön, amihezigen kedvező THM mellett,rövid időn belül hozzájuthat az ember, így biztosítva a szükséges összeget.
Ma már telefonon vagy interneten keresztül is intézhetjük a gyorskölcsön igénylését.
Harmadik tipp: ne dobjuk el a gyeplőt a nyaralás alatt
Távol a megszokott környezettől, külföldön sokan hajlamosak szabadabban költekezni, pedig, ha fejben kell váltani a helyi és a saját országunk szerinti pénznemek között, nem mindig könnyű racionális döntést hozni pénzköltés terén.
A rutinos utazók azt is jól tudják, hogy nem feltétlenül érdemes betérni a csalogató „turistacsapdákba”, sokszor kifizetődőbb ott vásárolni és azokon a helyeken enni, ahol a helyiek is teszik.
Ne szórjuk feleslegesen a pénzt: még a gyerekeknek is el lehet magyarázni, hogy van egy napi limitünk, és annál nem költünk többet. Annál is inkább, mert az igazi élmények nem vásárolhatók meg pénzen.