Tóth Béla emlékfutás Balatonedericsen
Helyszín Balatonederics, Kossuth utca 117
Időpont
Gyere el egy 5 km-es futásra, ahol megtudhatod, milyen összetartó a futók közössége, ráadásul a világ egyik legszebb panorámájában gyönyörködhetsz, miközben gyűröd a kilométereket.

Tóth Béla az Edericsi „A láb mindig kéznél van” hagyományos locsolófutás aktív résztvevője volt haláláig, 33 alkalommal vett részt ezen a versenyen.
Magánemberként a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium tanára, 2005-től igazgatója volt. Magyar válogatott atléta, többszörös magyar bajnok volt mezei futásban. Edzőként tevékenykedett a MAFC, Vasas, Budaörs csapatoknál. Példaértékű volt a sporthoz való hozzáállása és emberi mivoltja a Ma-zso-la csapat számára. Amíg Edericsen locsolófutás lesz, Tóth Béla ott lesz a rajtlistán és a célban is a Ma-zso-lák által.
A nyári 5 km-es emlékfutáson itt lesz Tóth Béla családja, versenyzői, tisztelői.