likeBalaton.hu | 2024.03.06. 14:00
A HévíziBivaly Duatlon a legek versenye volt
A versenyzők a Hévízi-patakon eveztek 10, majd a töltésen futottak vissza 11 kilométert a HévízBivaly Duatlonon.

Szombaton került megrendezésre Hévízen a 3. HévíziBivaly Duatlon verseny, amely már azért is egyedülálló, mert

hivatalosan ilyen sportág-párosítás (evezés+futás) nem is létezik.

A környezet, ahol a verseny zajlik, szintén páratlan

A versenyzők a Hévízi-patakon eveznek 10, majd a töltésen futnak vissza 11 kilométert, hogy végül a Hévízi-tó partján érkezzenek célba és vegyék át befutóérmeiket. A verseny teljes szakasza így természetvédelmi területen zajlik.

Szombaton került megrendezésre Hévízen a 3. HévíziBivaly Duatlon verseny
Fotó: HévíziBivaly Duatlon

Legtöbb nevező, legtöbb induló

Mint minden korábbi évben, most is limitált létszámban lehetett csak nevezni a HévíziBivaly Duatlonra, épp különleges természeti adottságai miatt. Idén összesen 227 versenyző nevezett a megmérettetésre, ami 130 csapatot vagy egyéni indulót jelent. Soha még ennyien nem neveztek korábban. Végül csupán 3 csapat és egy egyéni induló nem érkezett meg a rajthoz, mindenki más azonban, aki elindult sikeresen teljesítette is az összesen 21 km-es távot.

130 nevező állt rajthoz 2024-ben

Legtöbb törzsversenyző

Mivel ez már a 3. HévíziBivaly verseny volt, arra is gondoltak a szervezők, hogy jutalmazzák a leglelkesebb indulókat. Összesen 31-en voltak, aki az eddigi összes versenyen részt vettek. Ők idén egy kis plusz meglepetést, egy társasjátékot kaptak ajándékba.

Vannak, akik már visszajáró versenyzők a rendezvény történetében

Legtöbb típusú vízi eszköz

Még egy alkalommal sem volt ilyen sokféle kenu, kajak és SUP az evezős szakaszon. Idén 55 bérelt túrakenuban szálltak vízre a versenyzők, de ezeken kívül voltak tengeri kajakok, túrakajakok, verseny kajakok, verseny kenu, felfújható hajók, többféle SUP, sőt még outrigger kajakkal is indultak.

Változatos sporteszközökkel indultak neki a futamnak a nevezők

Legtöbb díjazott kategória

Az idei évben 11 kategóriában hirdettek győztest, több mint 30 ajándékcsomagot adtak át. Külön díjazták a 3 és 2 fős csapatokat, a túrahajóval a SUP-pal vagy a versenyhajókkal érkező versenyzőket. A kategóriák és a versenyidők megtekinthetők a sportident.hu oldalán.

Legjobb idő

Idén újra megdőlt a leggyorsabb időeredmény rekordja, igaz, a táv most egy hajszálnyival rövidebb volt, mivel a Hévízi-tó mellet véderdőbe idén a magas vízállás miatt nem lehetett befutni.

Ám ez a tény semmit sem von le Kassai Álmos teljesítményéből, aki versenykajakkal indult és mindössze 1 óra 48 perc alatt evezett le a fenékpusztai kiszállóig, majd futott vissza a Hévízre a célba!

Legegyedibb esetek

Mint mindig, most is voltak érdekes momentumai a versenynek. Ilyen volt például, hogy a megszokottnál magasabb vízállás miatt idén egy plusz terepakadály, egy túl alacsonyan lévő cső miatt a versenyzők az úsztatómajori híd alatt nem tudtak átsiklani, itt bizony ki kellett venni a hajókat, átcipelni őket a híd túlsó feléhez, majd újra vízre szállni.

Egy másik kedvesen vicces eset, hogy két versenyző együtt nevezett kajakkal, ami alapján a versenykategóriájuk 2 fős kajak csapat lett, ám a regisztrációnál szembesült mindenki a félreértéssel, hogy ők ketten két külön, egy személyes kajakokkal indulnak. Így mindenki megtévesztésére 2 ugyanolyan rajtszámú kajak indult a versenyben.

Az idei verseny legegyedibb indulója Kőhalmi Szidónia volt, aki egyedül indult nőként versenykenuval a HévíziBivalyon. Ez mindenképp különdíjat érdemelt.

Legviccesebb csapatok

Üdítő látni, hogy ez a verseny inkább a jó hangulatról, a kihívásról, a természetben végzett sport öröméről szól, és sokkal kevésbé a kőkemény versengésről. Többen érkeztek bivalyos, tehenes vagy bika formájú sapkákban, kiegészítőkben, volt, akinek a hajójára volt felerősítve egy plüss tehén

Elgondolkodtató, hogy a következő versenyen nem lenne-e jó díjazni, a legötletesebb vagy legvidámabb csapatokat is.

Legtöbb együttműködő, támogató

A verseny fő szervezője a Hévízi Turisztikai Nonprofit Kft., de természetesen évek óta együttműködik a megvalósításban a Hévízi Szent András Reumakórház és Tófürdö, a Balaton- felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság a Vidra Vizitúrák és a Kajak Sziget csapata. Továbbá az idei évben sikeresen pályáztak az Aktív Magyarország Programban, sőt a szombathelyi Intersport áruház is támogatóként jelent meg. A helyi vállalkozók, szolgáltatók számos felajánlással járultak hozzá a versenyzőknek adott rajtcsomagokhoz, valamint ők ajánlották fel a győzteseknek járó díjakat is. Ezek között voltak wellnesshétvége felajánlások, vacsorameghívások, ajándékutalványok, ékszerek, borok, sőt még egy különleges cipő is.