A Török József által tervezett épület illik a környezetbe, ideális a fekvése, helyi anyagból, a Balaton északi partján sokfelé látható vörös kőből készült. Egy, már meglévő, apró fa köré tervezték és építették, ami azóta is ott van, él és virul, sőt, sokat nőtt. A telket dr. Ottava Ignác özvegye ajándékozta az egyháznak. 1978-ban kezdték az építkezést, 1981-re lett kész. 1983-ban Ybl-díjat kapott érte a tervező.
Az oltár az ablak előtt helyezkedik el, ha kinyitjuk az ajtót, a hívek akár kint is misézhetnek.
Török Ferenc neve több templomhoz és más, vallásos épülethez kapcsolódik, munkáit szakmai körökben értékelik, a hívek pedig szeretik, ami egy templom esetében rendkívül fontos. Templomépítőnek is nevezik, pedig mást is nagyon szívesen tervez.
Szerinte az a legfontosabb, hogy a környezethez kell tervezni, nem pedig egy kész öltetet erőszakolni egy tájra. És még valami: Török Ferenc szerint manapság az a legfontosabb egy templomban, hogy otthonos legyen. Ahol jó lenni.
„A templomépítészet két lényeges alapra támaszkodik, egyrészt közösséget is akar teremteni, közösség számára létrehoz tereket, ugyanakkor a magányos embernek is helyet tud biztosítani. Minden jó templom valahol itt vizsgázik, hogy tudja-e ezt a kettős tért kifejezni. A templomépítészet különbözik a korok minden más művészetétől abban, hogy korunk minden más igényével szemben évszázadokra tud visszanyúlni.”
A révfülöpi templom olyannyira teljesíti ezt a küldetését, hogy nagyon könnyű nem észrevenni. Olyan, mint egy nyaraló, beleolvad a környezetbe. Sőt, tovább megyek: még terasza is van, ami talán frivol egy templom kapcsán, de ugyanakkor jó ott lenni. És ez a lényeg.
Aki itt szeretne esküdni, egész évben megteheti, de azért azt ajánlom, hogy az időjárást, mint faktort mindenképpen vegye figyelembe!