A közel 0.5 hektár kiterjedésű területre a Balaton környékére jellemző 16. század előtti szőlőfajtákat telepítettek, olyan, ma már csak génbankban található fajtákat, mint a Gohér, Bajor kék, Sárfehér, Lisztes fehér a Csóka szőlő, tüdőszínű Bakator és a Rakszőlő.
A vároldal-dűlő ültetvénye egy nemzetközi örökségvédelmi program részévé is vált mintaprojektként, melyet a Franciaországi Herault megye kitüntetéssel díjazott.
A termőre fordulásig megkeresve Sümeg legjobb dűlőit öreg ültetvényekről elindult a sümegi bor újraértelmezése. A kézműves borászat és a szőlőbirtokok mára már a pince és a vároldal program megálmodójának nevét az Egly családi nevet viseli.
Jelenleg 3,5 ha szőlőn dolgoznak, ahol a cél hogy igen magas minőségű egyedi termékeket állítsanak elő lehetőleg a legnagyobb összhangban a természettel.
A Palota Pince az ország egyik legimpozánsabb és kiemelkedő történelmi múlttal rendelkező pincéje. Az idelátogatókat nem csak a sümegi borok varázsolhatják el hanem a 321 m2 –en elterülő „ földalatti mennyország” szőlészeti és borászati múltunkat őrző kiállítások.
Az igazán szerencsések a borász vezetésével részt vehetnek egy történelem órán a borkultúránkon keresztül, és beléphetnek egy sokáig nem létezőnek hitt templomosok által 1210-ben létrehozott kazamatarendszerbe.
Szakmai vezetéssel borkóstoló programokon vehetnek részt melyhez helyi termékek felhasználásával hidegtálat, és komplett borvacsorákat is prezentálnak.
A gasztronómia szerelmeseinek van lehetősége a pince legizgalmasabb szolgáltatást igénybe venni ahol privát séf készíti el a legkülönlegesebb ételeket melyhez a pince szakemberei kínálnak gyűjteményükből bor egyéniségeket, mindezt a pince 300 éves lovagtermében.
Több mint történelem…
A nyári időszakon kívül bejelentkezés alapján lehet látogatni.