2018.08.12. 12:00
Nani Roma nyerte a sárdagasztást
A hétvégi jubileumi 15. HunGarian Baja tereprali-világkupa futamon az autós kategóriában, szoros küzdelemben a kétszeres Dakar-győztes Nani Roma, a motoros mezőnyben Stefan Svitko diadalmaskodott, míg a vadonatúj, de egyre népszerűbb side by side kategóriában Dirk von Zitzewitz nyert.

Nani nem először lett első a verseny történetében, hiszen 2013-ban egyszer már nyert itt. A magyarok közül Lónyai Pál sajnos búcsúzni kényszerült, mert tönkrement a kuplungja, Osváth Péter azonban végig küzdötte az eső áztatta durva pályá(ka) és hetedikek lett.

A motorosoknál a már említett Stefan Svitko, míg a quadosoknál Armando Martins nyert. A kamionos mezőnyből ketten értek célba, Kovács Miklósékkal (képünkön) az élen. Az ünnepélyes célceremóniát a veszprémi óváros téren tartották.