Többek között azt is, hogy a közel kétszáz évvel ezelőtt épült templom lépcsői miért váltak az idők során életveszélyessé. A Vár utca utcasorából kissé hátralépő, a rendházhoz kapcsolódó, északi oldalán szabadon álló, nyugati tornyos, félkörzáródású, klasszicista homlokzatú, későbarokk belső terű templomépületről van szó.
A késő barokk belső terű templomépület falán MMT feliratot olvashatunk, mely a következő görög szöveg rövidítése: „Mária, Isten szülőanyja.” A főoltáron látható kép Szent Imre, a templom védő-szentjének tiszteletére készült. Az oltárképeket ifjabb Bucher Ferenc készítette. Főhomlokzatának középső része kissé előrelép, háromrészes főpárkányát négy, copf jellegű ión oszlop tartja, közülük a két szélső teljesen szabadon áll.
Az épület tornya egyébként kétszintes. Az első szintig, vagyis a „padlásig” még meglehetősen tűrhető kőből készült csigalépcső vezet, amin nagy bátorsággal lehet felfelé lépdelni. Ezen túl viszont már a faanyag és az idő évszázados csatájának lehetünk a szemtanúi, eddig, úgy tűnik, az idő áll nyerésre. A toronyba egyébként kíséret nélkül felmenni nem is lehet, és egyébként is balesetveszélyes. A likeBalaton olvasóinak viszont most betekintést engedünk a híres piarista templom tornyába, egészen a harangig.
Semmiképp sem egyszerű művelet feljutni a haranghoz, hiszen az omladozó lépcsőfokokon szinte súlytalanul kell végig „szökellni”, és a hátitáska nagyban megnehezíti a ki-be bújást a szűk járatokban. Olyan klausztrofób érzést keltenek a lépcsősorok, mintha barlangászok lennénk. A harang terében aztán kiszélesedik a tér ismét, nem csoda, hiszen a több tonnányi harang-monstrumnak bizony kell a hely. A bátrabb versenyzők talán még meg is tudják mozgatni a szerkezetet valamelyest, ám akkora erőt, amellyel a harangszót ki lehetne csikarni, nemigen tudtunk kifejteni a helyszínen.
Nagyon fontos tehát, hogy az épület egyébként tökéletes állapotban van, hacsak nem próbálunk meg feljutni a toronyba, ami zárt terület, és tilos bemenni!
A galériánkban viszont megtekinthetik azt, amit élőben nem: