2019.08.13. 22:00
Veszprémi lányok Európa tetején
Hibátlan mérleggel nyerte meg az U17-es magyar női kézilabda válogatott a Celjében lezajlott ifjúsági Európa-bajnokságot. A torna legértékesebb játékosának a veszprémi Kajdon Blankát választották meg.

A magyar válogatott minden mérkőzését megnyerte az Európa-bajnokságon, amely különleges teljesítmény. Ifjabb Kiss Szilárd tanítványai a fináléban azzal a Svédországgal találkoztak, amellyel a középdöntőben egyszer már összemérték erejüket, s akkor négy góllal nyertek.
A döntőben sem volt ez másként. A magyar együttes végig kézben tartotta a találkozót, egyszer sem engedte át a vezetést az északi csapatnak, és 13-9-es félidőt követően 28-24-re nyert.

A magyar válogatottban három veszprémi lány – Kajdon Blanka, Koronczai Petra, Németh Kata – is helyet kapott. Blankát a torna MVP-jének, vagyis a legértékesebb játékosnak is megválasztották. Mindhárman korábban a Padányi iskolában ismerkedtek meg a sportággal, s innen igazoltak el, előbbi a NEKA-hoz, utóbbi kettő pedig Dunaújvárosba.

Forrás: B. Virág Rita/ veol.hu