A korábbi forgalmi rekordok megdöntésére számító Balatoni Hajózási Zrt. bővítette nyári menetrendjét, elindította az online jegyvásárlást, megújította arculatát és felújította flottáját az idei nyári szezonra.
Az év első öt hónapjában a tavalyi rekordévet is
harmincöt százalékkal, közel kilencvenezer utassal meghaladta a komp forgalma
a szállított kerékpároké ötven százalékkal nőtt.
A hajózási szezon kezdetétől már több mint kétszer annyi utast szállítottak a tásaság hajói, mint 2021-ben.
– Visszatért a kedv a hajóbérlésekre és partnerrendezvényekre is, így kerékpár- és futóversenyek, spinning komp és veterán autófelvonulás is helyet kapott a kínálatunkban – mondta Veigl Gábor vezérigazgató.
A közelmúltban indult online jegyvásárlási lehetőséget júniusban tizenöt százalékos kedvezménnyel népszerűsítik. A július 2-án kezdődő nyári főszezonban mintegy 10 százalékkal több hajó indul majd, mint az elmúlt években, ami
a fő útvonalakon napi 8-9 járatot jelent. 17 kikötőből indulnak menetrendi, 15 kikötőből pedig séta- és nosztalgiahajók
míg 9-9 kikötőben lesz elérhető a varázshajó és bulihajó program.
– Idén az árbevétel várhatóan meg fogja haladni a 4 milliárd forintot, hiszen a jelek szerint a három fő ágazatunk, a komp, a menetrendi hajózás, és a vitorláskikötő ágazat is erősebben teljesíthet, mint tavaly – fogalmazott a cégvezető.
A társaság kiegészítő szolgáltatására, a vízépítési tevékenységre is folyamatos a megrendelés.
A korábbi, 6,6 milliárd forintos állami tőkeemelésnek is köszönhetően bővültek a társaság fejlesztési forrásai. Mintegy
tízmilliárd forintot kívánnak fordítani négy új hajó vásárlására és kikötőfejlesztésekre.
A tervek között szerepel a telephely megújítása, és kikötőbővítésekre is szükség lenne, erről a tulajdonosok várhatóan fél éven belül döntenek.
Emelkednek a kompok személy- és teherszállítási díjai
Június elsejétől 200 forinttal nőtt a kompokon szállított gépkocsik és gépjárművek díja, a hajózási főszezontól kezdve pedig átlagosan 5 százalékkal emelkednek a jegyárak a menetrendi hajókon.
A 75 százalékban állami tulajdonban, 25 százalékban 21 tóparti önkormányzat kezében lévő, mintegy 11 milliárd forint alaptőkéjű Bahart a tavalyi évet közel 4 milliárd forintos forgalommal, és kiemelkedő adózás előtti eredménnyel zárta. Az eredményből – amelyet a tulajdonosok döntése alapján fejlesztésekre kell fordítani – több mint 2,5 millió forint ingatlanértékesítésekből származik. Az ezek nélkül vett eredmény, ami több mint 400 millió forint, messze meghaladta a korábbi évek átlagát a növekvő forgalomnak és a hatékonyságnövelő intézkedéseknek köszönhetően. |
Kevés a kikötőhely – még ezer vitorlás parkolna a Balatonnál
Több mint 200 vitorlás indult a balatonfüredi évadnyitón
A Fehérszalaggal indul a Kékszalag
Nyitókép: Mészáros Annarózsa