Krausz Andrea | 2021.10.02. 17:24
Balatoni futó döntötte meg az Ultrabalaton rekordját
Csécsei Zoltán hihetetlen időt futott a XV. NN Ultrabalaton futóversenyen. 17 óra, 54 perc és 46 másodperc alatt futotta körbe a magyar tengert, és ezzel megdöntötte a pályarekordot. Fél millió forint a jutalma.

Csécsei Zoltán a Balaton régiójából, Marcaliból származik és mint nyilatkozta: az egész fiatalságát a Balatonnál töltötte.

A 43 éves magyar amatőr hosszútávfutó Spartathlon-ezüstérmet is nyert, valamint többszörös magyar bajnok és 24 órás országos csúcstartó. A XV. NN Ultrabalaton futóversenyen Dan Lawson rekordját javította meg. A brit futó 2017-ben 18 óra, 30 perc és 20 másodperc alatt futotta körbe a Balatont.

A versenykiírás szerint a szervezők NN UB körrekord megdöntéséért idén bruttó 500.000.- Ft pénzdíjat ajánlunk fel, így ezt a pénzösszeget Csécsei Zoltán meg is nyerte.

5 percen belüli ezer métereket futott 216,5 km-en keresztül Csécsei Zoltán az 2021-es Ultrabalatonon
Fotó: Facebook/NN Ultrabalaton

• A versenyben a második helyen az ukrán Igor Goculiak zárt (19:37:39), a harmadik pedig Drexler Gábor lett (19:41:50).
  • A nőknél a lengyel Patrycja Bereznowska nyert 21 óra 36 perccel. A lengyel futó mögött közel harmincperces hátránnyal (22:05:02) lett második Cseke Lilla, míg a harmadik helyen Tóth Éva érkezett 23:15:50-es idővel.
  • Ultrabalaton 2021
    Fotó: Keszey Ágnes

2021-ben 15. alkalommal rajtolt el Balatonfüredről Magyarország legnépszerűbb közösségi sporteseménye, az NN Ultrabalaton. A Balatont megkerülő egykörös verseny egyben Közép-Európa leghosszabb futóversenye is, amelyet egyéniben, váltóban, futva vagy bringával teljesíthetnek a résztvevők. Idén rekordszámú, 17 ezer futó indult.

A versenyről itt olvashatsz még érdekességeket!

Nyitókép: Facebook/NN Ultrabalaton