Békebeli hangulattal, kosztümökbe öltözött hévíziekkel és nyaraló vendégekkel találkozhatunk a napokban a Balaton közeli üdülővárosban. Az immár tradíciónak számító többnapos rendezvényén Hévíz visszaidézi az 1860-as és 1930-as évek közötti időszakot.
A polgármesteri hivatal, a turisztikai hivatal, az idősek otthona, az iskolák, a szervező művelődési központ, a városüzemeltetés és a civil szervezetek tagja idén is korabeli ruhát öltöttek a felvonuláson, sokan családjukkal együtt vettek részt az eseményen. Volt, aki mérnöknek, gazdásznak, gépírókisasszonynak, szakácsnőnek öltözött, de korabeli kertészek, konyha- és szobalányok, diákok, apácák és fürdőzők is voltak a felvonulók között.
Május elsején délután indult el a közel 200 résztvevő a hévízi Tourinform Iroda elől, mutatjuk, milyen gyönyörű ruhákban vonultak végig a városon:
Papp Gábor polgármester nyolc éve adja arcát a rendezvényhez, a felvonulók élén haladva elmondta, hogy ezzel a programmal fejezik ki tiszteletüket elődeik és a korszak vívmányai előtt, hiszen a modern fürdőkultúra megalapozásával Hévíz az 1900-as évek elején indult el a világhírnév útján.
– Fontos, hogy amit a régiek megteremtettek, mi visszahozzuk, felidézzük.
A Tourinform Iroda dolgozói hévízi vendégeknek öltöztek, volt köztük pilóta, biciklis, fürdőruhába öltözött nyaraló.
A tófürdőhöz vezető Schulhoff sétányon valódi időutazáson vehettünk részt, a korabeli épületek, a csodaszép park, a virágzó tulipánok között sétálva visszarepülhettünk a múlt század elejére. A vidám zenéről a hévízi Happy Dixieland Band gondoskodott.
A felvonulást korabeli kerékpárok, velocipédek zárták, Nagykanizsáról érkezett a hagyományőrző biciklis csapat a rendezvényre:
Mutatjuk a felvonuláson készített képeinket:
Május 5-ig a hévízi Deák és a Festetics téren 12 órától gasztronómiai vásárral és a kézműves termékeket kínáló Míves portékák utcájával várják a falatozni és vásárolni vágyó fesztiválozókat. A Míves portékák között keressétek Török Emőke csodaszép babáit, nekünk személyes kedvenceink a csillagszemű kislány figurák.
A Boldog Békeidők részletes programja itt olvasható!
Készítette: Mihály Szilvia