– Eltelt egy hét, és a Siófokon sérülésekkel talált kis mókus köszöni szépen jól van – tájékoztatott közösségi oldalán a veszprémi Fehér Holló Vadmentő Alapítvány és Természetvédelmi Mentőközpont. A szakemberek által közzétett videón az is látszik, hogy
az alig párcentis rágcsáló milyen hevesen cumizza a tápszert, és közben érdekes hangokat ad ki magából.
Siófokon találtak rá a mókusra
A mókus bébi Siófokról került a mentőközpontba. Mint írták, egy 84 éves hölgy talált rá a csukott szemű, sérült apróságra.
A nő a segítők megérkezéséig melegen tartotta az állatot, a pici mellső lábánál keletkeztek sebei.
A mentésben önkéntesek segítettek: Dani, aki lekezelte a kicsi sebeit és megszabadította a bolháktól. Anna doktornő, aki a többszöri kezelések miatt hazavitte magával. És Ivett, aki most gondozza, tápszerrel eteti a mókust.
Az állatmentők célja természetesen a vadállat visszaengedése a természetbe, de addig még sokat kell fejlődnie.
Télen is születnek mókusok
Az európai mókus (Sciurus vulgaris) párzási ideje rendszerint december és július eleje között van. A vemhesség 38 napig tart, ennek végén a nőstény 4-5 kicsit hoz a világra. Évente kétszer is ellik. A kismókusok 7 hetesen már szilárd ételt is esznek, és 10 hetesen van az elválasztás.
Panni, a róka, Nudli a menyét és Bob, a kis vöcsök
A Fehér Holló Vadmentő Alapítványt és Természetvédelmi Mentőközpontot Németh József vadász-mezőgazdász alapította, aki már hosszú évek óta vadonélő állatok mentésével foglalkozik. A szervezet honlapján azt írja, a segítségre szoruló állatok száma egyre emelkedik.
Évente megközelítőleg 400 árvát, sérültet gondoznak és juttattnak vissza természetes élőhelyére.
Ezek közé tartozik például Panni, a róka, Nudli, a menyét, Lili, a kismókus és Bob, a kisvöcsök.
Nyitókép: Illusztráció/Pixabay/Oldiefan