Nemcsak a közútkezelőnek vannak ilyen felvételei, számos közösségi felületen lehet hasonló videókat találni. Pedig van biztonságos megoldás is, erre hívja fel a figyelmet a társaság. Legutóbb volt, aki az M25-ös autóútról az M3-as autópályára letérve okozott hatalmas balesetet.
Számos autós pedig az M44-es autóút békéscsabai turbó körforgalmából a nem megfelelő sávot választva hajtott fel véletlenül a gyorsforgalmi útra, de Fehérvár környéki esetek is szép számmal akadnak.
A legsúlyosabb 2016 decemberében történt. Amegyeszékhely határában, a 7–8-as út közös szakaszán két autó ütközött össze, a balesetben mindkét autó vezetője életét vesztette. A 82 éves sofőr a forgalommal szemben haladt.
Sok esetben az is közös, hogy az autóvezetők amiatt ijednek meg, hogy olyan szakaszra hajtanak fel tévedésből, amelyre nem rendelkeznek érvényes autópálya-matricával.
A közútkezelő fontosnak tartja kiemelni az alábbiakat
ha valaki így jár, létezik olyan megoldás, amely nem élet- és balesetveszélyes. A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. ugyanis úgynevezett 60 perces szabályt alkalmaz, tehát ha valaki úgy hajt fel egy fizetős autópályára vagy autóútra, hogy nincs az adott útszakaszra érvényes e-matricája, azt egy órán belül pótolni tudja.
Egyébként már drónokkal is figyelek az M7-es autópálya forgalmát. Nézd meg te is!
Pár kilométer kitérőért ne kockáztassunk
A fizetős útszakaszra való felhajtástól számítva tehát 60 perce van az autósnak, hogy a szolgáltató saját internetes felületén (ematrica.nemzetiutdij.hu), valamint egyéb online felületen, telefonos applikáción, benzinkúton, a szolgáltató ügyfélszolgálati irodáiban vagy bármilyen más viszonteladónál megváltsa a járművére a megfelelő vignettát, elkerülve ezzel a pótdíjfizetési kötelezettséget és egy esetleges komoly balesetet.
Azoknak, akik egy fel- vagy lehajtót tévesztenek, azt tanácsolja a Magyar Közút, hogy semmiképpen se tolassanak vissza vagy forduljanak meg, hanem a legközelebbi csomópontnál biztonságosan térjenek le a gyorsforgalmi útról, és úgy vezessenek tovább úti céljukhoz. A hazai autópálya-, illetve autóút-hálózaton ráadásul sűrűn találkozhatunk csomópontokkal, nem éri meg felelőtlen akciókkal próbálkozni, mert pár kilométernyi kitérővel (útban és időben) el lehet kerülni ezeket az életveszélyes szituációkat.
Itt olvashatsz bővebben az M7-esen az utóbbi években történt balesetekről.
Forrás: veol.hu
Nyitókép: FMH