Veszprémben nincs állatkerti húsvét strucctojásfa nélkül
A húsvéthoz számos népszokás és hagyomány kötődik, legyen szó tojásdíszítésről vagy locsolkodásról: a Veszprémi Állatkert különleges meglepetéssel várja vendégeit idén is az ünnep kapcsán.
– A látogatók a gulya-dombi bejáraton belépve egy rendhagyó tojásfával találkozhatnak. A fát ugyanis csaknem húsz olyan strucctojással díszítették fel, amelyek különböző színekben és mintákban pompáznak, és amelyeket az állatkert munkatársai készítettek – mondta Koloszár Anita természetvédelmi referens.
A Veszprémi Állatkertben tíz strucc él
A gondozók remélik, hogy idén is sok tojással örvendeztetik meg a vadasparkot, hogy jövőre még több strucctojás díszíthesse az állatkerti fát. A strucc – mely Afrika szavannáin, a nyílt területeken él – a legnagyobb testű ma is élő madárfaj. Testtömege 100-150 kilogramm között mozog, a hímek nagyobbak, mint a tojók. Sokan felkaphatjuk rá a fejünket, de a struccot – mint háziállatot – eredeti élőhelyén kívül is sok helyen tartják. Röpképtelen, lába hosszú, erős. Jól fut, akár az óránkénti 70 kilométeres sebességet is elérheti.
A strucc tojása a legnagyobb a madarak közül
Egy-egy krémszínű vagy fehér tojásának tömege eléri az 1,5 kilogrammot, ami a tyúktojás tömegének huszonötszöröse. Egy tojó akár húsz tojást is lerakhat egy fészekbe.
A tojás héja olyan vastag, hogy feltöréséhez a fiókának különleges nyakizomra van szüksége.
:
Forrás: veol.hu
Nyitókép: veol.hu