MTI | 2021.07.24. 13:14
Véget ért a Kékszalag, 343 hajó teljesítette a távot
A versenyre nevezett 556 hajóból 343 teljesítette idén az 53. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjat, amelyet még csütörtök este a Vándor Róbert vezette RSM nyert meg.

A szervezők szombati tájékoztatása szerint az indulók 60 százaléka teljesítette a BalatonfüredBalatonkeneseSiófokKeszthely – Balatonfüred közötti, légvonalban 155 kilométeres távot a 48 órás szintidő alatt.
A limitidőn belüli utolsó befutó szombat reggel 8 óra 32 perckor a Reider Péter kormányozta Szelíd lett, amelyet a hagyományok szerint a győztes hajó legénysége köszöntött a célban.

Nagyszámú közönség várta a balatonfüredi mólón az 53. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj győztesét és dobogós helyezett befutóit. Az RSM győzött, majd a Fifty-Fifty, utána az AUDAX Django ért célba
Fotó:Keszey Ágnes

A gyenge szélben rajtoló verseny csütörtökön a címvédő Vándor Róbert hajója és az időrekordot tartó Józsa Márton vezette Fifty-Fifty nagy küzdelmét hozta, melyből végül az RSM került ki győztesen. Az első tíz helyen katamaránok végeztek, a leggyorsabb egytestű hajó a 11. helyen befutó, Oroszlán Péter vezette Principessa lett.

Az 53. Kékszalag Nagydíj tókerülõ vitorlásverseny mezõnye Zamárdiból fotózva, Balatonfüred közelében, éjjel.
Fotó: MTI/Varga György

A verseny díjátadóját szombaton 18 órától tartják a balatonfüredi Gyógy téren, ahol az egyes hajóosztályok legjobbjainak és a különdíjasoknak járó elismerésekkel együtt 56 különböző díjat adnak át. A gálát követően utcabált rendeznek.

A Kékszalag Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenye, amelyet először 1934-ben rendeztek meg. A versenycsúcsot a Józsa Márton kormányozta Fifty-Fifty – egy kétárbocos, magyar fejlesztésű katamarán – tartja, amely 2014-ben 7 óra 13 perc 57 másodperc alatt ért célba. A legtöbbször, tizenháromszor Litkey Farkas nyerte meg Kékszalagot, aki ezúttal nyolcadik lett.

Az 53. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj tókerülõ vitorlásverseny mezõnye Balatonkenese közelében
Fotó: MTI/Vasvári Tamás